• ceník www stránek Plzeň


Seo OPTIMALIZACE
 
 

SEO optimalizace z anglického Search Engine Optimization je soubor úkonů, které mají za úkol zajistit co nejvyšší pozice ve vyhledávačích v přirozeném výsledku vyhledávání (neplacené výsledky).

 

SEO optimalizace se dělí na dvě části: 

  • On-page optimalizace (prováděna přímo na dané stránce)
  • Off-page optimalizace (prováděna mimo stránky)

 

Pro jaké vyhledávače se web optimalizuje: 

  • Seznam
  • Google
  •  další méně navštěvované

 

Samozřejmě nejde jenom o optimalizaci pro vyhladávače, webové stránky mají být v prvním případě přehledné pro zorientování, dostupné pro rychlé načtení a intuitivní pro procházení uživatelem. Návštěvník stránek neboli uživatel je ten, kdo má stránky používat a proto je optimalizace pro vyhledávače až na druhém místě za uživatelem.

 

Jak bude optimalizace vypadat ? 

Pro dobrou optimalizaci je důležité napřed stanovit cíle, zjistit aktuální stav konkurence a postupně začít upravovat ovlivňující faktory na stránkách a mimo ně. Každá pokročilejší optimalizace je velmi náročná na čas, proto nedokážeme fixně určit, kolik bude stát. Pokud bude mít Vaše konkurence slabé stránky, bude Vám stačit třeba 2500 Kč. A naopak čím více budou stránky konkurence technologicky vyspělejší, tím více budete muset utratit za co nejlepší optimalizaci.   

 

Závěrem: 

SEO optimalizace je velmi dobrá a mocná zbraň pro co největší úspěšnost stránek, ale ani s ní se to nemá přehánět (čeho je moc, toho je příliš).